Qbuzz · Bus

Lijn 401 · Katwijk-Centrum - Zoetermeer

131 km · 22 gemeten ritten tussen 11 oktober 2026 en 14 oktober 2026

D

Lijn 401 van Qbuzz (Katwijk-Centrum - Zoetermeer) is vaak te laat: slechts 54.5% van de 22 gemeten ritten tussen 11 oktober 2026 en 14 oktober 2026 kwam met hooguit vijf minuten vertraging aan. De typische vertraging was 4.2 minuten; reken op 11.4 minuten of meer op een slechte dag.

Vertrekken rond 18:00 waren het vaakst op tijd (100%), vertrekken om 11:00 het minst (33.3%).

De vertraging loopt onderweg op: de gemiddeld laatste halte is Padua (6 min).

Op dit moment is geen voertuig onderwegLive volgen op de kaart
Op tijd
54.5%
≤ 5 min vertraging
Mediane vertraging
4.2 min
typische rit
P90-vertraging
11.4 min
1 op 10 ritten is erger
Geannuleerd
3.7%
1 van 27 ritten
Steekproef
22
22 ritten gemeten · 27 gezien

Klaar om te reizen? Bekijk prijzen en tijden voor Zoetermeer → Katwijk.

Deze route boeken →

Aandeel op tijd per vertrekuur

0%50%100%024607:00: 33.3%, 381011:00: 33.3%, 312:00: 50%, 21213:00: 100%, 11416:00: 50%, 21617:00: 50%, 818:00: 100%, 3182022

Aandeel op tijd per weekdag

0%50%100%maandag: 50%, 2maadinwoensdag: 55.6%, 18woedonvrizatzondag: 50%, 2zon

Laatste 30 dagen

0%50%100%11 oktober 2026: 50%, 0 min, 21112 oktober 2026: 50%, 0 min, 21214 oktober 2026: 55.6%, 4.2 min, 1814

Slechtste dag tot nu toe: 14 oktober 2026 met 55.6% op tijd en een P90-vertraging van 17.6 min (18 ritten).

Gemiddelde vertraging per halte

Gemiddelde vertraging bij vertrek (of aankomst op het eindpunt) over de gemeten haltes, beide richtingen samen.

Katwijk, Boulevard-ZuidKatwijk, Boulevard-Zuid: 0.3 min0.3 minLondon Victoria Coach Station Arr…no actualsSwindon: Bus Stnno actualsZoetermeer, WoonhartZoetermeer, Woonhart: 2.9 min2.9 minKatwijk, VuurbaakKatwijk, Vuurbaak: 0.4 min0.4 minZoetermeer, BinnenparkZoetermeer, Binnenpark: 2.5 min2.5 minKatwijk, CentrumKatwijk, Centrum: 0.8 min0.8 minZoetermeer, MeerpolderZoetermeer, Meerpolder: 2.4 min2.4 minKatwijk, ZwanenburgKatwijk, Zwanenburg: 0.6 min0.6 minStompwijk, StompwijkStompwijk, Stompwijk: 2.1 min2.1 minKatwijk, MarktpleinKatwijk, Marktplein: 0.2 min0.2 minZoeterwoude, DorpZoeterwoude, Dorp: 2.6 min2.6 minKatwijk, GemeentehuisKatwijk, Gemeentehuis: 0.1 min0.1 minZoeterwoude, A4 P+RZoeterwoude, A4 P+R: 2 min2 minKatwijk a/d Rijn, Duinvallei/N206Katwijk a/d Rijn, Duinvallei/N206: 0 min0 minLeiden, Station LammenschansLeiden, Station Lammenschans: 2.2 min2.2 minValkenburg, Valkenburg Oost/N206Valkenburg, Valkenburg Oost/N206: 0 min0 minLeiden, HogewoerdLeiden, Hogewoerd: 2.2 min2.2 minOegstgeest, Bio Science Park-WestOegstgeest, Bio Science Park-West: 0 min0 minLeiden, PelikaanLeiden, Pelikaan: 2.5 min2.5 minLeiden, Bio Science Park-OostLeiden, Bio Science Park-Oost: 0 min0 minLeiden, EnergieparkLeiden, Energiepark: 2.3 min2.3 minLeiden, VerbeekstraatLeiden, Verbeekstraat: 0 min0 minZoetermeer, Centrum West (Perron …Zoetermeer, Centrum West (Perron A): 2.3 min2.3 minLeiden, Leiden CS WestzijdeLeiden, Leiden CS Westzijde: 2.7 min2.7 minLeiden, Station Leiden Centraal (…Leiden, Station Leiden Centraal (Perron G): 0.4 min0.4 minZurich Bus StationZurich Bus Station: 17.6 min17.6 minLugano (Via Ciani)Lugano (Via Ciani): 4.1 min4.1 minPaduaPadua: 6 min6 minVerona (Porta Nuova)Verona (Porta Nuova): 1.2 min1.2 minVenice Mestre (Stazione FS)no actualsMilan (Sesto S.G. 1° Maggio M1)Milan (Sesto S.G. 1° Maggio M1): 8.3 min8.3 minBergamo (Orio al Serio Airport - …Bergamo (Orio al Serio Airport - BGY): 0.9 min0.9 minLeiden, Station Leiden Centraal (…Leiden, Station Leiden Centraal (Perron E): 3.4 min3.4 minLeiden, Leiden CS WestzijdeLeiden, Leiden CS Westzijde: 1.8 min1.8 minLeiden, VerbeekstraatLeiden, Verbeekstraat: 4 min4 minLeiden, EnergieparkLeiden, Energiepark: 1.8 min1.8 minLeiden, Bio Science Park-OostLeiden, Bio Science Park-Oost: 4.2 min4.2 minLeiden, PelikaanLeiden, Pelikaan: 2 min2 minOegstgeest, Bio Science Park-WestOegstgeest, Bio Science Park-West: 3.2 min3.2 minLeiden, HogewoerdLeiden, Hogewoerd: 1.9 min1.9 minValkenburg, Valkenburg Oost/N206Valkenburg, Valkenburg Oost/N206: 0.8 min0.8 minLeiden, Station LammenschansLeiden, Station Lammenschans: 1 min1 minKatwijk a/d Rijn, Duinvallei/N206Katwijk a/d Rijn, Duinvallei/N206: 0.8 min0.8 minZoeterwoude, A4 P+RZoeterwoude, A4 P+R: 0.5 min0.5 minKatwijk, GemeentehuisKatwijk, Gemeentehuis: 0.5 min0.5 minZoeterwoude, DorpZoeterwoude, Dorp: 2 min2 minKatwijk, MarktpleinKatwijk, Marktplein: 0.2 min0.2 minStompwijk, StompwijkStompwijk, Stompwijk: 3.3 min3.3 minKatwijk, ZwanenburgKatwijk, Zwanenburg: 0.2 min0.2 minZoetermeer, MeerpolderZoetermeer, Meerpolder: 3.6 min3.6 minKatwijk, CentrumKatwijk, Centrum: 0.8 min0.8 minZoetermeer, BinnenparkZoetermeer, Binnenpark: 3.5 min3.5 minKatwijk, VuurbaakKatwijk, Vuurbaak: 0 min0 minZoetermeer, Woonhartno actualsKatwijk, Boulevard-Zuidno actualsGloucester: Transport Hubno actualsLondon Victoria Coach Station Arr…no actuals
HalteGem. vertragingGemeten haltes
Katwijk, Boulevard-Zuid0.3 min7 / 8
London Victoria Coach Station Arrivals—0 / 2
Swindon: Bus Stn—0 / 1
Zoetermeer, Woonhart2.9 min9 / 10
Katwijk, Vuurbaak0.4 min7 / 8
Zoetermeer, Binnenpark2.5 min9 / 10
Katwijk, Centrum0.8 min7 / 8
Zoetermeer, Meerpolder2.4 min9 / 10
Katwijk, Zwanenburg0.6 min7 / 8
Stompwijk, Stompwijk2.1 min9 / 10
Katwijk, Marktplein0.2 min7 / 8
Zoeterwoude, Dorp2.6 min9 / 10
Katwijk, Gemeentehuis0.1 min7 / 8
Zoeterwoude, A4 P+R2 min9 / 10
Katwijk a/d Rijn, Duinvallei/N2060 min7 / 8
Leiden, Station Lammenschans2.2 min9 / 10
Valkenburg, Valkenburg Oost/N2060 min7 / 8
Leiden, Hogewoerd2.2 min9 / 10
Oegstgeest, Bio Science Park-West0 min7 / 8
Leiden, Pelikaan2.5 min9 / 10
Leiden, Bio Science Park-Oost0 min7 / 8
Leiden, Energiepark2.3 min9 / 10
Leiden, Verbeekstraat0 min7 / 8
Zoetermeer, Centrum West (Perron A)2.3 min9 / 18
Leiden, Leiden CS Westzijde2.7 min9 / 10
Leiden, Station Leiden Centraal (Perron G)0.4 min6 / 8
Zurich Bus Station17.6 min1 / 6
Lugano (Via Ciani)4.1 min1 / 6
Padua6 min4 / 6
Verona (Porta Nuova)1.2 min1 / 6
Venice Mestre (Stazione FS)—0 / 6
Milan (Sesto S.G. 1° Maggio M1)8.3 min2 / 6
Bergamo (Orio al Serio Airport - BGY)0.9 min1 / 6
Leiden, Station Leiden Centraal (Perron E)3.4 min8 / 10
Leiden, Leiden CS Westzijde1.8 min6 / 8
Leiden, Verbeekstraat4 min8 / 10
Leiden, Energiepark1.8 min6 / 8
Leiden, Bio Science Park-Oost4.2 min8 / 10
Leiden, Pelikaan2 min6 / 8
Oegstgeest, Bio Science Park-West3.2 min8 / 10
Leiden, Hogewoerd1.9 min6 / 8
Valkenburg, Valkenburg Oost/N2060.8 min6 / 10
Leiden, Station Lammenschans1 min5 / 8
Katwijk a/d Rijn, Duinvallei/N2060.8 min6 / 10
Zoeterwoude, A4 P+R0.5 min5 / 8
Katwijk, Gemeentehuis0.5 min6 / 10
Zoeterwoude, Dorp2 min5 / 8
Katwijk, Marktplein0.2 min6 / 10
Stompwijk, Stompwijk3.3 min5 / 8
Katwijk, Zwanenburg0.2 min6 / 10
Zoetermeer, Meerpolder3.6 min5 / 8
Katwijk, Centrum0.8 min3 / 10
Zoetermeer, Binnenpark3.5 min5 / 8
Katwijk, Vuurbaak0 min1 / 10
Zoetermeer, Woonhart—0 / 8
Katwijk, Boulevard-Zuid—0 / 10
Gloucester: Transport Hub—0 / 2
London Victoria Coach Station Arrivals—0 / 1

Richtingen van deze lijn

RouteOp tijdRitten
Zoetermeer → Katwijk66.7%9 / 10
Katwijk → Zoetermeer57.1%7 / 8
Venetië → Zürich33.3%3 / 3
Zürich → Venetië33.3%3 / 3
Victoria → Gloucester—0 / 2
Swindon → Victoria—0 / 1

Veelgestelde vragen

Is lijn 401 van Qbuzz vaak te laat?

54.5% van de 22 gemeten ritten kwam met hooguit 5 minuten vertraging aan. De mediane vertraging was 4.2 minuten en het 90e percentiel 11.4 minuten, dus één op de tien ritten had minstens 11.4 minuten vertraging.

Hoe volg ik lijn 401 live?

Open de live kaart en typ 401 in het zoekveld. Elk voertuig dat op de lijn rijdt, wordt getoond met positie, vertraging en volgende halte.

Krijg ik compensatie als mijn bus van Zoetermeer naar Katwijk te laat is?

Volgens Verordening (EU) 181/2011 heb je op lijndiensten van 250 km of meer bij een vertraging van meer dan 120 minuten bij vertrek de keuze tussen terugbetaling en vervangend vervoer; biedt de vervoerder die keuze niet, dan kun je daarbovenop 50 % van de ticketprijs eisen. Ons vertragingscertificaat documenteert wat de live feed voor jouw rit meldde. Lees de gids →

Waar komen deze gegevens vandaan?

Uit de openbare voertuigvolgfeed van de vervoerder, die we voortdurend opvragen en archiveren. "Gemeten" ritten zijn ritten waarvoor de feed werkelijke (geen geschatte) tijden meldde. De dekking is gedeeltelijk en de cijfers zijn zo nauwkeurig als de feed.

Stadspagina's

Onofficiële, onafhankelijke statistieken uit openbare voertuigvolggegevens. "Op tijd" betekent hooguit 5 minuten vertraging. De dekking is gedeeltelijk; ritten zonder werkelijke tijden zijn uitgesloten. Bustempo is an independent, unofficial project. It is not affiliated with, endorsed by or connected to Flix SE, FlixBus, FlixTrain or any other operator. Live data comes from publicly reachable operator endpoints and may be incomplete or delayed.